1. Więcej wyrozumiałości

🤗Nikt nie jest bez wad. Choć byłoby miło mieć całkowity wpływ na przywary swojego partnera/ki, to dużo bardziej realistyczne będzie zastanowienie się, czy i kiedy zwrócić na coś uwagę, a kiedy pominąć i nie zaczynać rozmowy na temat danego niedociągnięcia. Być może nie wszystkie sprawy są warte takich walk, jakie toczymy?

😉 2. Zadbaj o seks

🍒Jeśli czujesz, że ostatnio Wasz seks nie jest taki, jakiego potrzebujecie, to zaplanujcie czas na rozmowę o tym, jakie zmiany są potrzebne. Czy kiedyś robiliście coś inaczej, a ostatnio przestaliście? Być może pojawiły się dzieci i potrzebujecie poukładać Wasz czas we dwoje? Może któreś z Was ma więcej obowiązków i stresu w pracy i trzeba lepiej zaplanować czas na relaks i bliskość? 

3. Więcej pytań i słuchania

💪Pytaj i słuchaj odpowiedzi. To nie tylko Was do siebie zbliży, ale i pozwoli Wam uporządkować swoje własne myśli i emocje. Łatwo jest czasem odpowiedzieć mechanicznie na pytanie o miniony dzień czymś w stylu “Eeee, nie wiem, jest ok, jestem zmęczony”. Przez dociekliwość stajecie się oboje bardziej zaangażowani. Dodatkowe pytania popychają Cię do przemyśleń: “Opowiedz mi, co Cię zmęczyło?”, “Co możesz zrobić jutro, żeby to zadanie było dla Ciebie łatwiejsze?”. Ciekawość Twoja i Twojego partnera/partnerki skłania do odrobiny refleksji, co zwiększa bliskość między Wami. 

Zapisz na później i podziel się z innymi, jeśli uznajesz ten wpis za pomocny. 🙏♥️ #seksualność #terapiapar

Bez kategorii3 zdrowe “postanowienia” noworoczne dla Twojego związku