Komunikacja stanowi fundament udanego związku. Jeśli nie ma w nim bezpiecznej przestrzeni na otwarte wyrażanie potrzeb, emocji, obaw i marzeń, oddalamy się od siebie. Niestety, nie zawsze łatwo podjąć rozmowy na głębsze tematy, które wymagają odsłonięcia swoich czułych punktów. Z pomocą przychodzą gry dla par. Pozwalają one podjąć trudne kwestie w zabawny sposób. Tworzą bezpieczną przestrzeń dla szczerej rozmowy opartej na wzajemnym szacunku i życzliwości. Gry dla dwojga mają niezobowiązujący charakter, więc atmosfera, która im towarzyszy, jest lżejsza. Na czym polegają?

Pomysł na romantyczny wieczór we dwoje – gry dla par

Planujesz romantyczny wieczór we dwoje, ale nie wiesz, czym go uatrakcyjnić? Smaczna kolacja z pewnością pozwoli Wam spędzić czas w miłej atmosferze. Po jej zakończeniu warto wprowadzić odrobinę zabawy. Wspólne oglądanie filmów stanowi niezobowiązującą rozrywkę, ale nie sprzyja pielęgnowaniu bliskości. Gry dla dwojga pomogą Wam pogłębić więź i dowiedzieć się o partnerze wielu ekscytujących rzeczy. Świetnie sprawdzą się zarówno w parach z krótkim, jak i długim stażem. Każdy z nas skrywa w sobie wiele tajemnic, z których często nie zdajemy sobie sprawy:)

Gry dla par w domu wnoszą do związku powiew ożywienia. Fundują nam okazję do wyśmienitej zabawy. Niezależnie od wieku potrzebujemy jej, aby zachować zdrowie psychiczne. Nie możemy cały czas robić poważnych rzeczy i funkcjonować w kieracie obowiązków. W końcu przychodzi taki moment, że chcemy oddać się ekscytującej rozrywce. Umożliwią nam to odpowiednio dobrane gry dla dwojga.

Komunikacja w związku odgrywa niezwykle istotną rolę. Bez niej trudno poznać oczekiwania partnera i odpowiednio na nie odpowiedzieć. Niestety, często czujemy się skrępowani, by mówić o swoich potrzebach, emocjach i fantazjach erotycznych. Boimy się odrzucenia i braku zrozumienia ze strony partnera. Pewne rzeczy dużo łatwiej wypowiedzieć na głos, gdy towarzyszy temu niezobowiązująca atmosfera zabawy. 

Najlepsza gra dla par to taka, w której uczymy się nowych rzeczy o ukochanej osobie. Lepiej ją poznajemy. Jednocześnie szlifujemy umiejętności komunikacji i słuchania. Dobrze dobrana rozrywka od lat jest wykorzystywana w programach szkolnych i przedszkolnych. Specjaliści zauważyli bowiem, że najlepiej uczymy się poprzez zabawę. Komunikacja w związku stanie się dużo łatwiejsza do opanowania, gdy do jej doskonalenia podejdziemy w niezobowiązującej i życzliwej atmosferze.

W sprzedaży znajdują się gry dla dwojga w domu, które zostały opracowane przez psychologów. Mają one mniej powierzchowny charakter i pozwalają spędzić czas w sposób wartościowy. Bardzo często siedzimy obok siebie, ale ze sobą nie rozmawiamy. Wymieniamy się tylko komunikatami związanymi z organizacją życia codziennego. Na szczęście możemy to zmienić, korzystając ze starannie przemyślanej rozrywki. Zyskujemy na tym potrójnie. Spędzamy czas w atmosferze doskonałej zabawy, doskonalimy umiejętność komunikacji i zbliżamy się do ukochanej osoby.

Gra dla dwojga

Rodzaje gier dla par

Istnieją różne gry dla dwojga w domu. Niektóre pozwalają lepiej poznać ukochaną osobę. Odnoszą się głównie do sfery emocjonalnej. Inne natomiast stanowią doskonały sposób, aby wprowadzić odrobinę pikanterii do sypialni. Wszystkie jednak finalnie zbliżają nas do siebie i zapewniają wysokiej jakości rozrywkę. Masz do dyspozycji gry karciane, planszowe i opierające się na zadawaniu pytań. Możecie sięgnąć po gotowe rozwiązania lub stworzyć własne. Ogranicza Was wyłącznie wyobraźnia;)

Gry dla dwojga w pytania

Niektóre pary opracowują własne gry i zasady, na których opierają się ich zabawy. Jeśli pragniecie się bliżej poznać, a nie macie pod ręką gotowych rozwiązań, sięgnijcie po kartki, długopisy i kostki z planszówek. Zastanówcie się, o co zawsze chcieliście zapytać drugą stronę, ale czuliście się skrępowani. Spiszcie to na kartkach i ponumerujcie. Szykuje się ekscytująca gra dla par. Pytania, które w niej padną, od dawna wzbudzają Wasze zainteresowanie. Odpowiedzi na nie mogą zaś przyczynić się do polepszenia relacji. O tym, które z nich zadacie, niech zadecyduje ślepy los. W tym celu rzućcie kostką do gry. Liczba, jaka wypadnie, wskaże Wam pytanie z listy partnera, na które udzielicie odpowiedzi.

Praca nad związkiem często wydaje się czymś trudnym. Nie zawsze czujemy się na siłach, aby podjąć się tego zadania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadać jej mniej formalny i lekko zabawowy charakter. Gdy zadajecie sobie intymne pytania, na które wskaże kostka do gry, poruszacie ważne dla Was sprawy. Jednocześnie czujecie mniejszą złość na partnera, bo to ślepy los zadecydował o wyborze jednego z nich.

Ponadto gry dla dwojga w pytania to doskonała okazja, aby dowiedzieć się, kiedy ukochana osoba poczuła do nas coś więcej. Jak wspomina pierwszą wspólną randkę. Co w nas jej się spodobało. Od kogo dowiedziała się, jakie kwiaty najbardziej lubimy. Odpowiednio sformułowane pytania pozwolą nam odbyć podróż sentymentalną. Powrócić do chwil, które budzą w nas miłe wspomnienia, a niekiedy też przyprawiają o salwy śmiechu:)

Gry karciane dla par

Rozważasz różne pomysły na romantyczny wieczór? Przygotowałam dla Ciebie garść inspiracji. W sprzedaży znajdują się gry karciane dla par. Poszczególne z nich różnią się zasadami. Twoją uwagę pragnę zwrócić na te, które opierają się na zadawaniu pytań i wnikliwym słuchaniu. Nie tylko dzięki nim dowiesz się więcej o ukochanej osobie, ale także poprawisz swoją pamięć i koncentrację. 

Kupując gotowy zestaw, trudno Ci przewidzieć, jakie pytania zawiera. Wprowadza to dreszczyk ekscytacji i sprawia, że obydwoje znów poczujecie się jak na jednej z pierwszych randek. W końcu zyskujecie świetną okazję, aby dowiedzieć się czegoś ciekawego o ukochanej osobie. Zerwiecie w ten sposób z rutyną, która odziera życie we dwoje z aury tajemniczości. Kto wie, może dzięki grom karcianym nastąpi poprawa relacji w związku. Ponownie zbliżycie się do siebie i otworzycie na swoje potrzeby.

Istnieją też zabawy dla par w domu, które są przewidziane dla osób dorosłych. W internecie znajdziesz karty do gier erotycznych. Odkrywając je, zyskujesz okazję, aby poznać fantazje seksualne partnera i wyrazić własne. Niektóre gry karciane zachęcają, aby przejść od pikantnych rozmów do pieszczot. Część z nas wykorzystuje je, aby to ślepy los nadał przebieg erotycznym igraszkom, wprowadzając do nich powiew świeżości.*

*Upewnijmy się, że to, co wylosowaliśmy z kart, odpowiada drugiej osobie i wyraża ona zgodę na tego typu formy aktywności seksualnej.

Gry dla dwojga

Gry planszowe dla par

Nie bez powodu za najlepsze gry dla par uchodzą terapeutyczne planszówki. Skłaniają one do dłuższej wypowiedzi na ważne pytania. Jednocześnie dają partnerowi okazję do ich wysłuchania. Skłaniają do refleksji i pozwalają odbyć podróż w głąb siebie. Odkryć to, co jest dla mnie ważne i podzielić się tym z ukochaną osobą. Poszerzają również słownictwo, a niekiedy pełnią rolę psychoedukacyjną. Tłumaczą skomplikowane zjawiska i problemy w prosty sposób. Stwarza to okazję do dyskusji, lepszego zrozumienia siebie, partnera i zachodzących między nami interakcji. Następnie wzbogaceni o tę wiedzę możemy pracować nad poprawą relacji w newralgicznych obszarach. Dzięki temu, że planszówki mają formę zabawy, staje się to dużo przyjemniejszym doświadczeniem. Łatwiej nam otworzyć się na swoje potrzeby, emocje, marzenia i obawy.

Dlaczego warto zdecydować się na gry i zabawy we dwoje?

Zabawy dla par w domu pełnią wiele funkcji. W zależności od gry możemy czerpać z niej różne korzyści. Najczęściej jednak obejmują one:

Jeśli marzy Ci się romantyczny wieczór we dwoje inny niż wszystkie, mój autorski kalendarz adwentowy dla par może okazać się dobrym rozwiązaniem. Nie sugeruj się jego nazwą. Został on tak opracowany, aby można z niego korzystać niezależnie od pory roku. Zadania, które w nim zawarłam, sprzyjają budowaniu bliskości emocjonalnej z partnerem. Potraktuj je jako okazję do dobrej zabawy z ukochaną osobą, która może zaowocować poprawą relacji.

Gry dla par w domu

Podsumowanie

Za dobry pomysł na wieczór we dwoje w domu uchodzą gry dla par. Wiele z nich zostało opracowanych nie tylko po to, aby wnieść do naszego życia powiew rozrywki i dobrej zabawy, ale też pogłębić relację z partnerem. O wielu sprawach trudno rozmawiać w poważnej atmosferze. Czujemy się nią skrępowani, dlatego nie wyrażamy wprost swoich emocji, potrzeb, marzeń i obaw. Nie wiemy, jak zareaguje na nie partner. Gry dla dwojga pozwalają otworzyć się na rozmowę o związku, która odbywa się w bardziej swobodnej, a przez to przyjemniejszej atmosferze. Choć trudno w to uwierzyć, odpowiednio przemyślane zabawy sprzyjają pracy nad związkiem i ułatwiają przezwyciężenie wielu trudności.

Gotowe gry dla par w domu znajdziesz w sklepach internetowych i stacjonarnych. Możecie także opracować własną zabawę skrojoną na miarę swoich potrzeb. Już samo formułowanie jej zasad wspiera Wasze umiejętności związane z zawieraniem kompromisów. Ponadto pozwala wspólnie spędzić wysokiej jakości czas, który sprzyja pogłębianiu więzi.

Spośród gotowych rozwiązań Twojej szczególnej uwadze polecam gry karciane i planszowe o wymiarze psychologicznym. Dzięki nim będziecie się świetnie bawić, a przy okazji dowiecie się więcej na swój temat. Jeśli czujecie, że w Waszym związku namiętność powoli wygasa, spróbujcie ją wskrzesić poprzez gry erotyczne. 

Pamiętajmy, aby gra dla dwojga uwzględniała potrzeby i granice w związku każdego z partnerów. Jeśli jakaś forma zabawy nie odpowiada jednej ze stron, ma prawo odmówić uczestnictwa w niej.

Bibliografia:

  1. Kirshenbaum M.; Trzy kroki do udanego związku; Wydawnictwo Feeria, 2022
  2. Perel E.; Inteligencja erotyczna; Znak Literanova, 2023


partnerstwoGry dla par – pomysły na spędzenie czasu we dwoje