3 zdrowe „postanowienia” noworoczne dla Twojego związku

postanowiena
1. Więcej wyrozumiałości 🤗
Nikt nie jest bez wad. Choć byłoby miło mieć całkowity wpływ na przywary swojego partnera/ki, to dużo bardziej realistyczne będzie zastanowienie się, czy i kiedy zwrócić na coś uwagę, a kiedy pominąć i nie zaczynać rozmowy na temat danego niedociągnięcia. Być może nie wszystkie sprawy są warte takich walk, jakie toczymy? 😉
 
2. Zadbaj o seks 🍒
Jeśli czujesz, że ostatnio Wasz seks nie jest taki, jakiego potrzebujecie, to zaplanujcie czas na rozmowę o tym, jakie zmiany są potrzebne. Czy kiedyś robiliście coś inaczej, a ostatnio przestaliście? Być może pojawiły się dzieci i potrzebujecie poukładać Wasz czas we dwoje? Może któreś z Was ma więcej obowiązków i stresu w pracy i trzeba lepiej zaplanować czas na relaks i bliskość?
 
3. Więcej pytań i słuchania 💪
Pytaj i słuchaj odpowiedzi. To nie tylko Was do siebie zbliży, ale i pozwoli Wam uporządkować swoje własne myśli i emocje. Łatwo jest czasem odpowiedzieć mechanicznie na pytanie o miniony dzień czymś w stylu „Eeee, nie wiem, jest ok, jestem zmęczony”. Przez dociekliwość stajecie się oboje bardziej zaangażowani. Dodatkowe pytania popychają Cię do przemyśleń: „Opowiedz mi, co Cię zmęczyło?”, „Co możesz zrobić jutro, żeby to zadanie było dla Ciebie łatwiejsze?”. Ciekawość Twoja i Twojego partnera/partnerki skłania do odrobiny refleksji, co zwiększa bliskość między Wami.
 
Zapisz na później i podziel się z innymi, jeśli uznajesz ten wpis za pomocny. 🙏♥️
 

Leave a Comment