Nie “biegnij” przez pytania, nawet jeśli masz poczucie, że już wiesz, jakie są odpowiedzi. Zapisz na później!
Znajdź chwilę dla siebie i zainwestuj 10 minut na zapisanie choć hasłowo co przychodzi Ci na myśl.
Odpowiedzi mogą Cię zaskoczyć. Jeśli chcesz, zadaj te pytania partnerowi/partnerce.
1. Co dla Ciebie oznacza “seks”?
Czy całowanie to już seks? A może wyobrażenie i fantazje to seks? A może sekszaczyna się dopiero gdy jesteś całkiem nagi?
Nie ma tu dobrych i złych odpowiedzi – ile osób, tyle definicji.
2. Po co chcesz uprawiać seks?
By rozładować napięcie? Sprawić przyjemność drugiej osobie? Czuć się atrakcyjnie? Wyrazić uczucia? Mieć dziecko?Psychologowie z University of Texas w Austin (David Buss i Cindy Meston) przeprowadzili badanie i wskazali 237 powodów, dla których ludzie się kochają.
3. Czego potrzebujesz, by czuć się komfortowo podczas seksu?
Jakie masz seksualne granice? Jakie aktywności są dla Ciebie przyjemne? Jak chcesz spędzić ten czas? Jaka temperatura i ilość światła tworzą Twoim zdaniem idealne warunki?
#intymność #seksualność #potrzeby
W pracy z klientami najważniejsze jest dla mnie indywidualne podejście.
Choć wydaje się, że ludzie mają podobne problemy i wszystko da się opisać konkretną jednostką chorobową, wierzę, że nie ma dwóch tych samych historii. Ważne jest dla mnie także stworzenie przestrzeni, w której klient poczuje się bezpiecznie – i w której łatwiej będzie nam wzajemnie się rozumieć. Dobre relacje są bardzo istotne w mojej pracy. W życiu także! W trakcie prowadzenia terapii indywidualnych wielokrotnie zauważyłam, jak wiele problemów związanych jest z relacjami właśnie. Zdarzało mi się zapraszać na sesję partnerów moich klientek – i wychodziło z tego dużo dobrego. Dlatego naturalnym krokiem było dla mnie pójście w stronę terapii par.
Jestem magistrem psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, posiadam Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo-Behawioralnego (PTTPB nr 482), ukończyłam studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej na SWPS.