Terapia par

Czujecie, że jest Wam do siebie coraz dalej? Coraz częściej pojawiają się kłótnie i ciche dni, a w Waszych oczach – zamiast miłości – żal i rozczarowanie? Nie potraficie już ze sobą nawet spokojnie rozmawiać, a o fizycznej bliskości już praktycznie zapomnieliście?

Czasem parom przydaje się kilka spotkań w ramach konsultacji – bardziej zapobiegawczo niż terapeutycznie. Na przykład wtedy, kiedy nie chcecie wpaść w schematy znane Wam z relacji Waszych rodziców. Dbanie o rozwój związku – także w formie rozmowy ze specjalistą – jest wspaniałym darem dla siebie i bliskiej osoby!

Terapia dla par jest dla Was, jeśli:

R

zbyt często się kłócicie, zawsze wracając do tych samych tematów i nie potraficie między sobą rozwiązać spornych kwestii,

R

chcecie pomóc swojej relacji po zdradzie i odbudować zaufanie,

R

jedno z Was łaknie kontaktu i uparcie porusza drażliwe tematy, a drugie – wycofuje się i ich unika,

R

pojawienie się dziecka (lub inna duża zmiana życiowa) sprawiło, że pojawił się między Wami dystans,

R

zazdrość jednej lub obu osób niszczy Waszą relację i wprowadza do niej zbyt wiele niepokoju,

R

spadek libido sprawił, że oddaliliście się od siebie fizycznie i emocjonalnie – i zależy Wam na powrocie dawnej iskry.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wstępne konsultacje pozwolą mi sprawdzić, czy będę w stanie pomóc w Waszym przypadku. Może się okazać, że bardziej niż terapia par, przydadzą Wam się mediacje lub terapia uzależnień – wtedy podpowiem, gdzie szukać wsparcia.

Wierzę w siłę pracy własnej między sesjami – będę podpowiadać Wam dodatkowe lektury i zadania, które pomogą Wam szybciej osiągnąć cele terapii.

Współpracuję ze specjalistami z innych dziedzin – psychiatrami, ginekologami
i fizjoterapeutkami uroginekologicznymi. Wierzę, że takie holistyczne podejście szybciej pomaga uporać się z częścią problemów w relacji. Jeśli będzie potrzeba – pokieruję Was do odpowiednich osób, bądź porozmawiam ze specjalistami, którym już ufacie.

Pracuję z parami LGBTQ+.

Nie pracuję w innym języku niż polski. Rozmowy o uczuciach pełne są niuansów i zależy mi na tym, żeby wszystkie osoby były dobrze zrozumiane – dlatego chętnie polecę inną terapeutkę, która specjalizuje się w parach międzykulturowych.

Nie przyjmuję w ramach NFZ.

Terapia par